2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Flop
 
Legutóbbi kiadványok
Torso (2008)
EP (2003)

Összes kiadvány

Legutóbbi programok

Összes program

Kapcsolódó cikkek
Csillagos ötös a Flop lemeze
Flop
     
 
Flop
Megalakulás: 2000.
Web: http://www.myspace.com/flopgrunge
Aktív kapcsolat: Horváth Bence (dobos), Garamvölgyi Zsolt (gitáros), Töller Gábor (Töce) (gitáros, 2000-), Kövi Lóránt (énekes, 2000-), Vincze Ádám (basszusgitáros)
 
     

Flop

A 2000-ben alakult zenekar rengeteg tagcserét követően nyerte el 2009-es formáját. A gitárcentrikus grunge-rock zenét (melyet gyakran vegyülnek páratlan ritmusok), a lassú-középtempó jellemzi. A Flop-számok nem a könnyen táncolható, bulizós kategóriába tartoznak, sokkal inkább hangulatokat közvetítenek. A zenekar első, Torso című nagylemeze 2008 márciusában jelent meg.

A zenekar 2000-es megalakulása után 2001-ben már a Metropolis Youth Orchestra (Chicago, Illinois) szimfonikus zenekar társaságában turnézott, 2002-ben pedig a vendégzenekarként vettek részt a Black-Out turné több állomásán (Brassó, Prága, Budapest).

2003 is mozgalmas év volt a zenekar életében: ekkor rögzítették első demújukat. melyet a Magyar Rádióban is bemutattak, harmadik helyezést értek el a szarvasi Wanted tehetségkutatón, és az alső, ötszámos kislemezük is ebben az évben jelent meg az Edge Records gondozásában.

2005-ben elkészült a bemutatkozó videoklipjük a Sidenote című dalhoz. A klip a Viva TV Megawatt című műsorában debütál, ugyanúgy, mint a második klip (Jó lesz) is.

2006-ban a Sisters of Mercy (UK) számos jelentkező közül a Flop-ot választja budpesti koncertje előzenekarának. 2008-ban pedig megjelenik az első nagylemezük Torso címmel.

Tagok:
Garamölgyi Zsolt – gitár
Horváth Bence – dob
Kövi Lóránt – ének
Töller Gábor – gitár
Vincze Ádám – basszusgitár

Albumok:

[2009.02.02.]

Kiadványok
stúdió
Flop: EP (2003)Flop: Torso (2008)

Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még