RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre

zenés állások
Oldal.info

Eltiltották a versenyzéstől a világsztár hegedűst

Négy évre eltiltották a síeléstől Vanessa-Mae hegedűművészt, miután kiderült, manipulálták az eredményeket, hogy bejuthasson a Sochi téli olimpiára. A nemzetközi Sí Szövetség (FIS) vizsgálata szerint belenyúltak a thai síelő eredményeibe egy szlovén rendezvényen.

A 36 éves brit állampolgár napokkal a határidő lejárta előtt kvalifikálta magát, miután részt vett a sietve megrendezett versenyen januárban.

A FIS a versenyen résztvevő öt tisztviselőt is eltiltott a tevékenységétől.

A szlovén versenyt egyébként a síelő menedzsmentjének kérésére szervezték a thai olimpiai bizottságon keresztül.

Lájk, ha kedveled a szerelmes dalokat.

A Vanessa Vanakorn néven versenyző sportoló 67 versenyzőből utolsóként fejezte be a versenyt az óriás műlesiklásban a Sochi játékokon, 50 másodperccel a győztes Tina Maze mögött.

A FIS közleményében azt írta: „A testület kényelmes elégedettséggel nyugtázta, hogy a négy hölgy óriás műlesiklás versenyt - ami január 18-án és 19-én volt Ksvavecben – manipulálták”.

Az elektromos hegedűjével világhírűvé vált zenész 4 éves kora óta, több húsz éven át készült arra, hogy az olimpián versenyezzen.

Profi zenei karrierje 10 éves korában, 1988-ban indult. Első albuma, a Violin 13 éves korában jelent meg. Világszert összesen több mint 10 millió lemezt adott el.

Mae Szingapúrban született thai és kínai szülők gyermekeként, négy éves korában költöztek Angliába, ahol édesanyja egy brit ügyvéd felesége lett.

A január 19-ét illetően két óriás műlesiklás verseny eredményei között szerepelt egy olyan sportoló neve is, aki nem is volt jelen, ráadásul összességében nem vett részt a krvaveci tornán.

Egy másik versenyzőt pedig a második helyre rangsoroltak annak ellenére, hogy elesett. Idejét aztán több mint 10 másodperccel korrigálták.

Emellett az időjárási körülmények is olyan rosszak voltak, hogy nem lehetett volna szabályos versenyt szervezni, és „bármely más hasonló versenyt Szlovéniában töröltek volna” – magyarázta az egyik versenybíró.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság azt mondta, nem lesz további intézkedés mindaddig, amíg nincs eredménye egy esetleges fellebbezésnek.