2024. április 29. | hétfő | Péter nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Az 5 legnépszerűbb magyar dal 1991-ből, szerintünk - videóval
Napoleon Boulevard: Ki sem adott semmit mégis sikeres lett
Újjáalakul a Napoleon Boulevard!
Kapcsolódó Kiadványok
Napoleon Boulevard: Napoleon Boulevard
Kapcsolatok
Napoleon Boulevard
Kapcsolódó események
Napoleon Boulevard
[2010. január 30.
szombat 19:00]

Megoldódott a fura névmizéria, itt a nagy bejelentés: újjáalakul a Napoleon Boulevard

Bármilyen hihetetlen is, de a Napoleon Boulevard gyakorlatilag négy évig létezett, de ez idő alatt több százezer hanghordozót adott el! Kétségtelen a csapattal nem volt hálás a sors, de most újra itt vannak és nagyon készülnek.

Megalakulását tekintve a Napoleon Boulevard talán a legkülönösebb magyar zenekar: Vincze Lilla kivételével mindannyian a Solaris tagjai (Erdész Róbert - billentyűs hangszerek, Cziglán István-szólógitár, Kollár Attila-fuvola, Gömör László-dob, Pócs Tamás-basszusgitár), és ez egy darabig így is marad. Hamar megszületnek az első dalok (Szállj velem, Fogd meg a kezem, Ugye, eljönnek a repülők.... stb.), és a név: Napoleon Boulevard.

Boulevard név nem mehet

A Solaris ekkor még él. A koncerteken némi átöltözés után a Napoleon Boulevardból Solaris lesz és fordítva. Sokáig szövegek sincsenek (ez a Solaris esetében kevésbé feltűnő), Lilla angol és francia halandzsanyelven énekli a dalokat.

1986. április 7-én, a Petőfi Csarnokban tartott búcsúkoncerten aztán a Solaris-történet egy időre lezárul. Ekkor indul a Napoleon Boulevardra önálló története. Persze, az egész stáb azonos a Solaris-szal, még a technikusok és a hangmérnök is. Egyedül Vincze Lilla az új tag. (Nem sokkal később a régi Solaris-manager, Tereh István is csatlakozik hozzájuk.)

A Napoleon Boulevard 1986. tavaszán benevez az I. Interpop fesztiválra.. Igaz 1986. nyarán ki is kerül az indulók közül. Az Egyetlen Létező Királyi Televízió teljhatalmú könnyűzenei osztályvezetője ultimátumot küld a zenekarnak: vagy megváltoztatja a nevét, vagy nem indulhat a fesztiválon. Senki sem érti a dolgot. Elindul a fejtörés: mi legyen akkor? Minden a franciás image köré épült, nehéz lesz ráhúzni másik névre. Megpróbálják, de nem megy. Egy újságíró barátjuktól sikerül megszerezni az osztályvezető telefonszámát (osztálytársak voltak egykoron, innen a fontos információ).

Telefon megy. Ő maga veszi föl. Kérdés, válasz, kérdés, ingerült letorkolás. Végül a megfejtés: a Napoleon nevet még csak-csak megérti az ország lakossága, ám a Boulevard szót semmiképp sem. Ő érti, de hát azért lássuk be, Ő nem az átlag. Ezt a zenekar be is látja. De mi legyen? Őszerinte bármi. Ez már nem az a világ, ahol egy zenekar ne hívhatná magát akárhogy. Hívhatja. Szabadság van. Ám ha a Napoleon Boulevard szeretne megjelenni a televízióban, más nevet kell választania. Legalábbis amíg ő a döntnök. És ezzel vége is a beszélgetésnek. Sok tanulság nem származik belőle. Vagy talán egy: a Boulevard szó a hiba. Legalább ez kiderül.

Jött az ötlet, de (sajtó)hiba csúszott a számításba

Bálint Péternek hívják a mentőötlet gazdáját: ha nem lehet Boulevard, le kell rövidíteni a szót! Amerikai módon, Blvd-re. Így koncerten maradhat az eredeti, a TV-ben meg Napoleon Blvd. Na? Mindenki érzi, hogy ez egy feneketlen marhaság. Semmi értelme. Ha a Boulevard szó nem érthető, hát a Blvd még tökösebb választás.... Ennek ellenére átküldik a könnyűzenei osztályra az ötletet. Mit lehet azt tudni....És az élet igazolja, hogy semmit.

Ő ugyanis szó nélkül rábólint. Mindenesetre a név mehet. Igaz, sajtóhibásan, mert a v betű valahol útközben lemarad, így Bld lesz a hivatalos változat. Aminek már végképp nincs semmi értelme. De úgy tűnik, pont ennyi hiányzott ahhoz, hogy az átlagos háztartásokban is értelmezhető legyen a kifejezés.

Az Ugye, eljönnek ma a repülők-kel a Napoleon Bld. mind a közönségdíjat, mind a fesztivál első díját megnyeri. És persze, soha többé nem hívja magát Bld-nek. Még az ősszel elkezdődnek az első Napoleon Boulevard nagylemez felvételei. A lemez hangmérnöke az a Kálmán Sándor, aki a Solaris Marsbéli krónikájának is hangmérnöke volt. Mindenki boldog. Ám korai az öröm.

A sztori folytatódik és tudd meg a nagy bejelentést

[2009.10.22.]

  (1. oldal)  következő oldal »

Megosztom:

Hozzászólások: Hozzászóláshoz, lépj be!
Tupoljev 2009.10.20. 14:31 • [1]
Jó ez a Napoloen, de Madonnához még mindig nem ér fel Lilla képzett hangja. Olvastad ezt a Madonna-lemezkritikát? http://www.kulturpart.hu/zene/15953/madonna_unnepelteti_magat

Teljes fórum »»»

lap teteje
 
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Az elveszett fejedelmek visszatértek a Barba Negrába  - ilyen volt a Lord of the Lost koncert
Ápri...

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
beszámolók még